Chemia warsztatowa

Interesuje Cię zakup najwyższej jakości preparatów do czyszczenia i konserwacji rozmaitych części i podzespołów w pojazdach mechanicznych? W takim razie świetnie trafiłeś! W naszym sklepie GRAFEN PROFESSIONAL czeka na Ciebie profesjonalna chemia motoryzacyjna. Wchodzące w jej skład preparaty stanowią przydatne elementy wyposażenia warsztatów samochodowych. Dzięki tym środkom możliwe jest szybkie i sprawne przeprowadzanie prac serwisowych, remontowych i konserwacyjnych, którym poddaje się określone mechanizmy i elementy aut. Przejrzyj nasz asortyment i sprawdź, które artykuły warto nabyć!

Co to chemia warsztatowa?

Chemia warsztatowa (to również chemia samochodowa) to szeroka gama preparatów chemicznych przeznaczonych do różnych zastosowań w warsztatach samochodowych, mechanicznych i innych. Ma ogromne znaczenie, ponieważ ułatwia pracę, pomaga szybko i dokładnie wykonać naprawy. Chemia do warsztatu powinna być dobrana do typu przeprowadzonych działań, aby zapewnić jej maksymalną skuteczność. Należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo używania tych produktów i stosować się do zaleceń producenta.

Chemia do warsztatów samochodowych — wybrane produkty

Preparaty samochodowe do warsztatu to wiele zróżnicowanych produktów, które pozwalają na szybkie dokonanie napraw oraz dbanie o pojazdy. Jakie są najpopularniejsze?

Pierwszy z nich to zmywacz do hamulców czyli preparat chemiczny przeznaczony do usuwania brudu, tłuszczu, oleju i innych zanieczyszczeń z elementów układu hamulcowego. Stosowanie go zapewnia czystość i prawidłowe działanie układu hamulcowego, co ma wpływ na eksploatację pojazdu i bezpieczeństwo jazdy.

Kolejny z produktów często stosowanych w warsztacie to odrdzewiacz samochodowy wykorzystywany do usuwania rdzy i korozji z powierzchni metalowych samochodu, tzn.: karoserii, elementów podwozia. Może być także wykorzystywany do pielęgnacji narzędzi w warsztacie i innych elementów metalowych.

W pracy z samochodami zastosowanie często ma także biały smar, czyli smar na bazie oleju mineralnego lub syntetycznego, zagęszczony mydłem wapniowym albo litowym, który jest odporny na działanie wody i temperatury, a także kwasów i zasad. Jest uniwersalnym produktem, który można stosować do smarowania: łożysk, łańcuchów, zawiasów, prowadnic, połączeń gwintowanych.

W naszej ofercie znaleźć można także:

  • klej warsztatowy wykorzystany do: zabezpieczania powierzchni metalowych przed korozją, plastików przed pękaniem, a także połączeń gwintowych przed poluzowaniem; dodatkowo może uszczelniać połączenia rurowe, pęknięcia i ubytki;
  • zmywacz do smoły, czyli preparat chemiczny przeznaczony do usuwania smoły, asfaltu, klejów i innych lepkich substancji z: karoserii, felg, szyb i elementów plastikowych.

W profesjonalnych warsztatach stosowana może być także chemia samochodowa czy kosmetyki samochodowe, czyli szeroka gama środków przeznaczonych do czyszczenia, konserwacji i ochrony różnych elementów pojazdów. Produkty te mogą być używane zarówno przez profesjonalistów w warsztatach samochodowych, którzy oddają umyte auto klientowi po naprawie, a także w myjniach, firmach zajmujących się detailingiem oraz przez osoby prywatne, które chcą samodzielnie dbać o swoje auta.

Profesjonalna chemia warsztatowa nie dla amatorów?

Teoretycznie chemia warsztatowa może być używana przez każdego mechanika, ale w praktyce jest to bardziej skomplikowane. Użycie niektórych środków chemicznych może być niebezpieczne, jeśli nie jest się przeszkolonym w zakresie ich prawidłowego stosowania. Wszyscy mechanicy działający z chemią warstwową powinni ukończyć szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i postępowania w przypadku wypadków.

Trzeba także pamiętać, że niektóre preparaty są bardziej skomplikowane w użyciu niż inne, a doświadczeni mechanicy mogą lepiej zrozumieć, jakich chemikaliów użyć i jak je bezpiecznie stosować. Ci z mniejszym doświadczeniem mogą potrzebować nadzoru lub dodatkowego szkolenia.

Należy pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli mechanik nie jest pewny, jak używać chemikaliów warsztatowych, powinien skonsultować się z bardziej doświadczoną osobą lub z producentem danego środka.

Kryteria doboru profesjonalnej chemii motoryzacyjnej

Zastanawiasz się, czym należy się kierować przy zakupie środków do zakładów napraw samochodowych? W pierwszej kolejności zwróć uwagę na rodzaj produktów, których potrzebujesz. W naszej ofercie do nabycia są różne specyfiki zaliczane do profesjonalnej chemii motoryzacyjnej. Na szczególną uwagę zasługują m.in. najwyższej klasy smary miedziowe i odrdzewiacze, służące do redukowania tarcia między metalowymi powierzchniami. Zaopatrzysz się tutaj również w zmywacze do silnika, gaźników i hamulców.

Przy dobieraniu takich artykułów, jak profesjonalna chemia samochodowa, niebagatelne znaczenie ma też pojemność opakowania danego specyfiku. W naszym sklepie z preparatami motoryzacyjnymi mamy świadomość różnorodności potrzeb klientów w tym aspekcie. Dlatego jego asortyment wzbogacamy w produkty zarówno w niewielkich, kilkusetmililitrowych puszkach, jak i dużych kilkudziesięciolitrowych kanistrach. Już dziś wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!